נדלן להשקעה – מה הם היתרונות?

נדלן המשמש משקיעים מבוסס על נכסים אשר ניתן להפיק מהם תועלת כלכלית. הדבר מתבסס על זמן ומקום, משום שיש כאן תלות בהתנהלות התושבים בבתים ובדירות. האחרונה מתבססת על מחירי הדיור בכל אזור. לדוגמה, בתל אביב לא מקובל שאדם בודד ישכיר דירה שלמה או דירות ביפו בשל המחירים היקרים, ולכן דירה בעיר כזו חייבת להיות גדולה בשביל להפיק ממנה תועלת כלכלית. בדירה כזו ניתן לשכן משפחה או שותפים, כפי שמקובל לעשות במגורים בעיר. לעומת זאת, בערי ספר בשרון ובקיבוצים באזור (כמו גם באזור הדרום) ההתבססות היא בעיקר על מבנים להשכרה של 1-2 איש, ברובם הם מבנים ניידים מפנלים מבודדים. נדלן להשקעה צריך, אם כן, להיבחר על ידיכם בהתאם למקום ההשקעה.

היתרונות בהשקעה בדירה גדולה לשותפים או למשפחה

התשואה הרבה יותר מהירה מאשר בדירות הקטנות, עקב הגִּמְלה החודשית הגבוהה יותר. בנוסף, זהו נכס שצפוי לשרת אתכם גם כאשר הוא יתבלה: נכסים גדולים המהווים דירות קבע נבנים בעיקר באזורים צפופי אוכלוסין אשר רמת הביקוש לדירות בהם גבוהה כמו פרוייקטים חדשים ביפו. לכן, בשונה מכפרים ומקומות מרוחקים, תמיד יהיה מי שירצה את הדירה הזו. כמובן שאתם צריכים להישאר עם אצבע על הדופק ולא להסס לתקן פגמים חמורים אשר נתפסים כפוגעים באיכות המגורים באותה דירה.

היתרונות בדירת שותפים 

כל קצבה מתקבלת בנפרד, לרוב מההורים של השותף, ולכן זה כסף בטוח לכיס. הורה שמשלם 1/3 או 1/4 מחיר יעמוד בכך ולכן הסיכוי להגיע לחדלות פירעון מדירה כזו שואף כמעף לאפס. 

היתרונות בדירת משפחה 

המשפחה בחרה בדירה הזו כמגורי הקבע שלה, או לכל הפחות כמגורים לטווח ארוך. לכן, בשונה משותפים זמניים המשפחה תשמור לכם על הדירה ולא תגיש לכם אותה עם פגמים בסוף השנה. 

היתרונות בהשקעה בדירה קטנה או מבנה נייד לשוכר או 2 שוכרים בודדים

בדרך כלל, הדיירים לא מגיעים עם דרישות. ברובם, מדובר על אנשים שהתרחקו מהעיר בשל הימנעותם מהישגים ואור הזרקורים, ולכן הסיכוי שהם יתלוננו בפניכם על משהו נמוך יותר מבתוך העיר. בנוסף, במידה וכן יש תקלה בדירה, קל מאד לתקן בעצמכם. תקלה מקבילה בדירת עיר מבטון תצריך כמעט תמיד התערבות של איש מקצוע.

אם אתם מחפשים דירה להשקעה פנו עוד היום למשרדי תיווך יפו.